Федерален съдия отхвърли в сряда делото на Walt Disney срещу губернатора на

...
Федерален съдия отхвърли в сряда делото на Walt Disney срещу губернатора на
Коментари Харесай

Делото на Disney, обвиняващо Рон ДеСантис в отмъщение след хвърляне на капака „Не казвай гей“

Федерален арбитър отхвърли в сряда делото на Walt Disney срещу губернатора на Флорида Рон ДеСантис и членове на държавен съвет за хипотетично възмездие след компанията подлага на критика държавните ограничавания върху полемиката в класната стая за сексуалността, съгласно правосъдна документи.

„ Това е значим случай със съществени последствия за върховенството на закона и няма да свърши до тук “, каза говорител на Disney.

„ Ако не бъде оспорено, това би основало рисков казус и би дало позволение на страните да употребяват формалните си пълномощия като оръжие, с цел да санкционират изразяването на политически възгледи, с които не са съгласни. Решени сме да продължим напред с нашия случай. “

ДеСантис и други обвинени бяха призовали американския областен арбитър Алън Уинзор в Талахаси, Флорида, да отхвърли делото, така като Дисни не можеше да ги съди поради конституционно признатите държавни закони.

Спорът стартира, след като Disney миналата година разкритикува възбраната за полемики в класн...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР